پیام ریاست

 | تاریخ ارسال: 1399/7/5 | 
باسمه‌تعالی
 
با توجه به نقش کلیدی صنعت پتروشیمی در توسعه اقتصادی کشور، نیاز روز افزون به محصولات تولیدی آن و از طرفی در دسترس بودن گاز و برشهای نفتی به عنوان خوراک صنایع پتروشیمی منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی در محدوده ای به وسعت ۲۸۵۰ هکتار در جنوب غربی ایران و در ساحل خلیج فارس، در شهرستان ماهشهر، بخش بندر امام خمینی واقع در جنوب شرقی استان خوزستان ایجاد شد. در حال حاضر بیش از ۲۰ مجتمع پتروشیمی در منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی به عنوان قطب صنعت پتروشیمی کشور طراحی و احداث شده اند. در طرح جامعِ توسعه منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی ۷۰ طرح پتروشیمی درنظر گرفته شده است.
این واحد دانشگاهی بر اساس یک نیاز ملی با هدف انجام تحقیقات علمی، کاربردی و فناورانه در کنار تربیت مهندسین نخبه، متخصص و متعهد برای صنایع پتروشیمی منطقه و ارتباط هر چه بیشتر صنعت و دانشگاه با همکاری شرکت ملی صنایع پتروشیمی و دانشگاه صنعتی امیرکبیر، مادر دانشگاه‌های صنعتی کشور، در سال ۱۳۸۰ تاسیس گردید.
مهمترین مشخصه فعالیتهای این واحد ارتباط مداوم دانشجویان و اساتید با شرکت های صنایع پتروشیمی واقع در منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی ماهشهر می‌باشد بطوریکه پایان نامه ها و رساله های دانشجویان کاملا کاربردی و فناورانه در راستای نیازهای مجتمع های پتروشیمی می‌باشد.
تربیت مهندسین متخصص و کارآمد، رفع نیازهای پژوهشی و فناورانه، خدمات فنی و آزمایشگاهی، مشاوره و مشارکت در تولید دانش‌بنیان شرکتها، بومی‌سازی و انتقال تکنولوژی، ارائه آموزش ها و دوره های کاربردی، برقراری ارتباط قوی با صنعت همواره در سرلوحه فعالیت‌های این واحد دانشگاهی با برخورداری از اعضای هیات علمی متخصص و متعهد، دانشجویان مستعد، امکانات آموزشی و پژوهشی پیشرفته و آزمایشگاههای مجهز قرار داشته است.
این پردیس تمام تلاش خود را بکار خواهد بست که بتواند با نیل به اهداف مذکور نقش خود را در ارتقاء علمی، فناوری و فرهنگی کشور اسلامی‌مان، ایران عزیز، به خوبی ایفا کند.

 
با احترام
داود ایرانشاهی
 

دفعات مشاهده: 1631 بار   |   دفعات چاپ: 120 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر