دانشگاه صنعتی امیرکبیر- واحد ماهشهر

پیشرو در پژوهش و آموزش در صنایع پتروشیمی

ابزار سایت


news:news_three

ارائه دستاوردهای بین الملل دانشگاه در ۲۰۱۶

ارائه دستاوردهای بین الملل دانشگاه در ۲۰۱۶ دستاوردهای بین الملل و سیاست های دانشگاه صنعتی امیرکبیر در روابط بین الملل در سال ۲۰۱۶ ارائه شد.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه صنعتی امیرکبیر :دکتر امیر گلرو، مدیر کل همکاری های علمی-بین المللی معاونت امور بین الملل دانشگاه صنعتی امیرکبیر گزارشی از دستاوردهای دانشگاه در سال ۲۰۱۶ ارائه کرد. وی در این خصوص اظهار داشت: در سال ۲۰۱۶ در دانشگاه امیرکبیر۲۸ تفاهم نامه و ۱۴ قرار داد امضا شد؛ در روابط بین الملل هدف امضای تفاهم نامه نیست اما می تواند زیرساخت و پیش نیاز برای انجام فعالیت های دانشگاه به شمار رود. تعداد بالای تفاهم نامه باعث افتخار نیست ولی قرار داد جای بسی خوشحالی است.
وی با بیان اینکه در تعداد دانشجویان بین الملل افزایش چشمگیری در تعداد آنها داشتیم، گفت: توانستیم در سالی که گذشت در ۳ مجمع بین المللی ثبت نام کنیم؛ همچنین جذب بودجه بین الملل و تحقیقات به خوبی انجام گرفت.
وی با بیان اینکه در حال حاضر ۶ برنامه مشترک در حال اجراست، عنوان کرد: توانستیم کارگاه مشترکی با موسسه تحقیقاتی آلمان DFG برگزار کنیم. اين موسسه کشور آلمان برای اولین بار بود که در خارج از کشور خود كارگاه تحقيقاتی برگزار می کرد.
وی با تاکید بر اینکه در سال گذشته به طور ميانگين ۴ هیات در ماه به منظور انجام مذاكرات به دانشگاه آمدند، افزود: در سال گذشته، یک هیات ٤٠ نفره از فرانسه در دوماه گذشته با وزیر علوم و سفیر فرانسه به دانشگاه آمدند تا همکاری ها با این کشور انجام گیرد.برداشتن تحریمها و افزایش همکاری و رویکرد فعالانه از خارج به کشور منجر به افزایش این ارتباطات دانشگاه با کشورهای خارجی بوده است.
وی تاکید کرد: خیلی کم اتفاق می افتاد که مهمانانی از خارج دعوت کرده باشیم، بیشتر انها هستند که در خواست می دهند با دانشگاه مذاکره کنند.
آمار بیشترین تعداد بازدید کنندگان خارجی از دانشگاه
وی با اشاره به بیشترین بازدید کننده ها از دانشگاه صنعتی امیرکبیر گفت: به ترتیب ابتدا کشور فرانسه، آلمان، اتریش، عراق و هند در روابط بین المللی با دانشگاه در ارتباط بودند.

گلرو با بیان اینکه بیشترین تفاهم نامه های دانشگاه با دانشگاههای فرانسه بوده است، خاطر نشان کرد: آلمان، اتریش، هند و اسپانیا کشورهایی هستند که بیشترین قراردادها را با دانشگاه منعقد کرده‌اند.
وی با بیان اینکه کانال روابط بین الملل دانشگاه با بیش از ۲ هزار عضو فعال است، گفت: در این کانال اساتید ودانشجویان عضو هستند و اخبار بازدید خوبی دارد.
بیشترین ارتباط بین المللی با فرانسه
وی با بیان اینکه ما حتی تفاهم نامه‌هایی با کشور امریکا منعقد کرده‌ایم، گفت: اول با دانشگاههای فرانسه ارتباط خوبی داریم و سپس هلند، انگلستان، آلمان و لهستان بیشترین ارتباط را گرفته ایم. با فرانسه در خصوص تبادل دانشجو و استاد همکاری می کنیم.
وی با بیان اینکه برای اولین بار قرارداد ۳ جانبه در سال ۲۰۱۶ در دانشگاه صنعتی امیرکبیر در راستای روابط بین المللی منعقد شد، بیان داشت: این قرارداد با دانشگاه هایی از آلمان و اتریش در حوزه معدن منعقد شده‌است.
به گفته وی، همکاری هایی با دانشگاه اكول پلی تکنیک داریم که بصورت دوره مشترك در مقاطع كارشناسي، كارشناسي ارشد و دكتري مي باشد. اين قرارداد در مرحله مذاكره درخصوص نحوه اجراي آن قرار دارد.
وی افزود: همکاری با دانشگاهی از آلمان را آغاز کرده ایم تا دانشجویان از دانشکده مهندسی کامپیوتر بتوانند یک ترم را به آنجا بروند؛ این همکاری از سوی این موسسه دااد تامین مالی می شود.
مدیر کل همکاری‌های علمی بین المللی معاونت امور بین الملل دانشگاه صنعتی امیرکبیر، با بیان اینکه از مراکز مختلف علوم آلمان به دانشگاه صنعتی امیرکبیر در سال گذشته آمدند، عنوان کرد: دوره های کوتاه مدتی برای دانشجویان بین الملل کل مقاطع تحصیلی در دانشگاه صنعتي اميركبير برگزار شد؛ دراین دوره ها دانشجویان امریکا، مکزیک، ایتالیا، هلند، اتریش و کلمبیا حضور داشتند كه اين امراتفاقی بوده که امسال در دانشگاه رخ داده و در سال های گذشته این موضوع نبوده است.
افزایش تعداد دانشجویان خارجی
به گفته گلرو، تعداد دانشجویان برای يك دوره ي کامل نرخ صعودی داشته و از سال ۲۰۱۱ تا ۲۰۱۶ از ۴ دانشجو به ۱۹۳ نفر افزایش یافته است. این پیشرفت خوبی بوده؛اینها تنها تعداد دانشجویانی هستند که در يك دوره كامل شركت كرده و مدرک دريافت می‌كنند و درحاليكه تعداد دانشجویان حاضر در دوره‌های كوتاه مدت بیشتر است.
وی خاطر نشان کرد: بیشتر رشته‌های مورد علاقه توسط دانشجویان بین الملل نفت، کامپیوتر، علوم کامپیوتر و برق بوده‌است. وی ادامه داد: بیشترین تعداد دانشجویان در مقطع کارشناسی با ۹۳ نفر بوده است؛ همچنین نسبت زن به مرد دانشجویان بین المللی ۱۷ به ۸۳ درصد بوده است.
وی در ادامه با اشاره به اتفاقات سال ۲۰۱۶ در دانشگاه صنعتی امیرکبیر در عرصه بین المللی گفت: اولین بار بود که در AIU (مجموعه دانشگاه های بین المللی) است وارد شدیم؛ این مجموعه متشکل از ۶۴۱ دانشگاه از ۱۲۰ کشور دارد که از ایران فقط ۳ دانشگاه عضو این مجموعه هستند.
به روز کردن سایت دانشگاه پردیس بین الملل
وی تاکید کرد: یکی از اهداف ما استفاده از موقعیت بین المللی و مشارکت های جدی در روابط بین المللی و استفاده از امتیاز های موجود است.
گلرو با اشاره به سایت بین الملل دانشگاه صنعتی امیرکبیر گفت: نرم افزار CRM خریداری شده که به واسطه آن بیش از ۱۰۰ پروژه اجرایی و در مستند سازی می شود.
به گفته وی، ۲ فعالیت برای ترویج روابط بین الملل داریم که به عنوان مثال مجموعه فرصتهایی که در آلمان وجود دارد در آن مشخص شده است. بنا داریم این موضوع را برای فرانسه نیز تعیین کنیم.
وی با بیان اینکه فرصت های همکاری بین المللی در این سایت به خوبی قابل مشاهده است، گفت: همچنین ۲ پایگاه اطلاعاتی برای کمک به ارتباط با همتایان خارجی داریم؛ مجموعه وب سایتمان با نواوری جدید بازبینی شده که جز اهداف مجموعه است.

news/news_three.txt · آخرین ویرایش: 2017/11/18 10:10 (ویرایش خارجی)

تماس با ما


آدرس : خوزستان- ماهشهر- ناحيه صنعتی- خيابان دانشگاه- دانشگاه صنعتی امیرکبیر-پردیس ماهشهر
كد پستی: ۶۳۵۱۷۱۳۱۷۸
آدرس وب سايت: mahshahr.aut.ac.ir
تلفن: ۵۲۳۴۳۶۴۵-۰۶۱
فكس: ۵۲۳۴۱۵۴۶-۰۶۱
پست الکترونیک: mahshahr@aut.ac.ir
نقشه: 30.539489, 49.174165

دانشگاه صنعتی امیرکبیر - واحد ماهشهر


دانشگاه صنعتی امیرکبیر - واحد ماهشهر نگینی در حوزه آموزش عالی و پژوهش در کشور است. این پردیس از همکاری مشترک بین دانشگاه صنعتی امیرکبیر به عنوان دانشگاه برتر صنعتی ایران و صنایع پتروشیمی به عنوان گل سرسبد صنایع هیدروکربوری ایران ایجاد شده‌است. دو ماموریت اصلی این پردیس دانشگاهی عبارت است از: یک. پژوهش و تولید فناوری در صنایع پتروشیمی ، دو. تربیت نیروی تخصصی کیفی در سطحی بالاتر از سایر دانشگاه‌های ایرانتمام حقوق این وبگاه متعلق به دانشگاه صنعتی امیرکبیر است. بهار - تابستان ۱۳۹۵.

ابزار کاربر