دانشگاه صنعتی امیرکبیر- واحد ماهشهر

پیشرو در پژوهش و آموزش در صنایع پتروشیمی

ابزار سایت


labs:labs_list:m_ph_property_lab

آزمايشگاه خواص فيزيكی و مكانيكی پليمرها


آزمون های بررسی خواص فیزیکی و مکانیکی پلیمرها یکی از ضرورتی ترین قسمتهای تولید و فرآیند است. بررسی خواص مکانیکی در کنار خواص حرارتی، نوری و رئولوژیکی به تولیدکنندگان امکان شناسایی بهتر محصولات تولید شده را میدهد و علاوه بر کنترل کیفیت در راستای بهبود خواص کمک میکند. ارزیابی خواص مکانیکی برای مهندسان مواد، طراحان، گروههای فرآیندی و سازمانهایی که با محصولات پلیمری سر و کار دارند اهمیت زیادی دارد. آزمون های خواص فیزیکی و مکانیکی میزان تطابق محصولات تولید شده با نیازهای صنعتی و مشخصات مورد نظر را نشان میدهد. امروزه قطعات پلیمری در صنایع مختلف از جمله خودروسازی، پزشکی، دارویی، غذایی، صنایع دفاعی و نظامی به طور گسترده استفاده میشوند. از اینرو انجام آزمونهای خواص فیزیکی و مکانیکی به منظور تعیین قابلیت ها و محدودیتهای این محصولات و یافتن بهترین شرایط محیطی کاربردی و نیز به منظور کمک به بهبود خواص و شرایط فرآیندی، واجب و ضروری به نظر می رسد.

آزمایشگاه خواص فیزیکی و مکانیکی دانشگاه صنعتی امیرکبیر واحد ماهشهر مجهز به تجهیزات و دستگاههای آنالیز خواص فیزیکی و مکانیکی از بهترین برندهای دنیا برای ارزیابی پلاستیک ها مطابق با استانداردهای بین المللی آماده ارائه خدمات و برآورده کردن نیازهای متقاضیان می باشد.

در اين آزمايشگاه انواع تست‌ها و آزمايشات انجام شده تحت استانداردهای ASTM انجام میشوند.

تجهیزات و خدمات

labs/labs_list/m_ph_property_lab.txt · آخرین ویرایش: 2017/11/18 10:10 (ویرایش خارجی)

تماس با ما


آدرس : خوزستان- ماهشهر- ناحيه صنعتی- خيابان دانشگاه- دانشگاه صنعتی امیرکبیر-پردیس ماهشهر
كد پستی: ۶۳۵۱۷۱۳۱۷۸
آدرس وب سايت: mahshahr.aut.ac.ir
تلفن: ۵۲۳۴۳۶۴۵-۰۶۱
فكس: ۵۲۳۴۱۵۴۶-۰۶۱
پست الکترونیک: mahshahr@aut.ac.ir
نقشه: 30.539489, 49.174165

دانشگاه صنعتی امیرکبیر - واحد ماهشهر


دانشگاه صنعتی امیرکبیر - واحد ماهشهر نگینی در حوزه آموزش عالی و پژوهش در کشور است. این پردیس از همکاری مشترک بین دانشگاه صنعتی امیرکبیر به عنوان دانشگاه برتر صنعتی ایران و صنایع پتروشیمی به عنوان گل سرسبد صنایع هیدروکربوری ایران ایجاد شده‌است. دو ماموریت اصلی این پردیس دانشگاهی عبارت است از: یک. پژوهش و تولید فناوری در صنایع پتروشیمی ، دو. تربیت نیروی تخصصی کیفی در سطحی بالاتر از سایر دانشگاه‌های ایرانتمام حقوق این وبگاه متعلق به دانشگاه صنعتی امیرکبیر است. بهار - تابستان ۱۳۹۵.

ابزار کاربر