دانشگاه صنعتی امیرکبیر- واحد ماهشهر

پیشرو در پژوهش و آموزش در صنایع پتروشیمی

ابزار سایت


flyer_1397_06_14_ed_register

قابل توجه پذیرفته‌شدگان دوره کارشناسی ارشد سال تحصیلی ۹۸-۹۷

تاریخ:۱۱-۰۶-۱۳۹۷

ضمن عرض تبريك به مناسبت پذيرفته شدن جنابعالی در دوره کارشناسی ارشد سال تحصيلي ۹۸-۹۷ دانشگاه صنعتی امیرکبیر (واحد ماهشهر)، به استحضار می رساند کلیه پذیرفته‌شدگان لازم است طی انجام مراحل زیر در در روز دوشنبه ۱۹ شهریور ۹۷و بارگذاری مدارک خود در پورتال آموزشی، با به همراه داشتن سایر مدارک جهت تشکیل پرونده به دفتر تحصیلات تکمیلی واحد دانشگاهی ماهشهر مراجعه نمایند. زمان مراجعه صبح ساعت ۸ الی ۱۲ و عصر ۱۳ الی ۱۴:۳۰ می باشد.
لازم به ذکر است قبل از مراجعه به تحصیلات تکمیلی دانشکده جهت ارائه مدارک الزاما می بایست در روزهای مذکور وارد پورتال آموزشی دانشگاه شده، تمامی اطلاعات شخصی خود را وارد نموده و مدارک درخواستی را بارگذاری نمایید. اخذ شماره دانشجویی و انتخاب واحد دانشجویان منوط به تکمیل اطلاعات صفحه شخصی، تکمیل فرم های درخواستی و بارگذاری مدارک می باشد.
برای ورود به پورتال جهت ثبت اطلاعات شخصی، تکمیل، تایید فرمهای مربوط و بارگذاری مدارک به لینک زیر مراجعه نمایید. شناسه کاربری ورود به پورتال شماره داوطلبی و شماره ملی پذیرفته-شدگان می‌باشد.
(http://portal.aut.ac.ir/aportal/register.jsp)

مراحل تشکیل پرونده :

۱- تكميل صفحه اطلاعات شخصی

 • تاکید می‌گردد پذيرفته‌شدگان باید تمام اطلاعات شخصی خود را به صورت صحیح و کامل وارد نمایند، در غیر اینصورت امکان ایجاد پست الکترونیکی دانشگاه وجود نخواهد داشت.

۲-تكميل و تایید (امضاء) فرمهای درخواستی به صورت الکترونیکی:

 • کلیه پذيرفته شدگان دوره دکتری، ملزم به تکمیل فرم تعهد عدم تحصیل همزمان( فرم شماره ۱۷) مي باشند.
 • پذيرفته شدگان دوره دکتری، كه تا تاریخ تشکیل پرونده (۱۴ شهریور۹۷) از دوره كارشناسی فارغ التحصيل نشده و فارغ التحصيلي ايشان به تاريخ ۳۱ شهریور ۹۷ می باشد، ملزم به تكميل فرم تعهد فراغت از تحصيل (فرم شماره ۱۵) هستند.
 • پذيرفته‌شدگان دوره کارشناسی ارشد روزانه و بدون آزمون موظف به تكميل و امضاء فرم تعهد آموزش رایگان ( فرم شماره ۱۶) و فرم تعهد پرداخت شهریه در ترم‌های اضافه ( فرم شماره ۲۳) می‌باشند.
 • پذیرفته‌شدگان دوره دکتری نوبت دوم و پردیس خودگردان موظف به تکمیل و امضاء فرم تعهد مرکز آموزش‌های الکترونیکی و آزاد دانشگاه ( فرم شماره ۲۱) می‌باشند.

توجه مهم: تایید کلیه فرم‌های مربوطه به منزله امضاء آنها توسط دانشجو می‌باشد.

۳- تکمیل ، چاپ و امضا فرم صلاحیت عمومی (مختص دانشجویان بدون آزمون)

 • پذیرفته شدگان بدون آزمون ملزم به تکمیل فرم صلاحيت عمومي می باشند و همچنین باید نسبت به پرداخت مبلغ ۳۵۰/۰۰۰ ريال به شماره شبا IR770100004001021101007489 نزد بانک ملی بنام خزانه داري كل کشور اقدام و فیش آن را به همراه فرم صلاحیت عمومی و دو سری تصویر آن و یکسری تصویر شناسنامه از تمامی صفحات و تصویر رو و پشت کارت ملی به دانشکده مربوط تسلیم نمایند.

۴- بارگذاری مدارک در سامانه ثبت نام و تحویل مدارک به دانشکده
الف- بارگذاری مدارک درخواستی
لازم است کلیه مدارک زیر در سامانه ثبت نام بارگذاری شوند:

 • تصویر تمام صفحات شناسنامه
 • تصویر کارت ملی (رو و پشت)
 • تصوير مدرک دوره کارشناسی (گواهی نامه موقت يا نامه معرفي به نظام وظيفه) (مربوط به پذیرفته شدگانی است که فارغ التحصیل شده اند)
 • تصویر گواهی يا نامه‌ای از دانشگاه محل دوره كارشناسی مبنی بر اينكه دانشجو تا تاريخ ۳۱ شهریور ۹۷ از دوره فارغ التحصيل خواهد شد.(مربوط به پذیرفته شدگانی است که تا تاریخ تشکیل پرونده (۱۴ شهریور ۹۷) فارغ‌التحصیل نشده اند)
 • یک نسخه تصویر کارت پایان خدمت، کارت معافیت، کارت کفالت (رو و پشت) 1)

۵-ایجاد ایمیل دانشگاه
برای ایجاد ایمیل دانشگاه با ورود به ٬ https://sepehr.aut.ac.ir سایت اصلی دانشگاه، نسبت به ایجاد ایمیل اقدام نمایید، کلیه احکام و اطلاعیه ها دانشگاه از این به بعد فقط به ایمیل دانشگاه ارسال می‌شود.

:!: نکته: پس از تکمیل اطلاعات شخصی در سامانه، تکمیل و تایید (امضاء) فرمهای درخواستی به صورت الکترونیکی و بارگذاری مدارک در پورتال، و ایجاد اپست الکترونیکی دانشگاه، شماره دانشجویی به شما ارائه خواهد شد.

ب- تحویل مدارک درخواستی

 • اصل شناسنامه (جهت تطابق اصل با تصویر شناسنامه)
 • اصل کارت ملی (جهت تطابق اصل با تصویر کارت ملی)
 • اصل مدرک دوره کارشناسی (گواهي نامه موقت يا نامه معرفي به نظام وظيفه) - مربوط به پذیرفته ¬شدگانی است که فارغ التحصیل شده اند. (جهت تطابق اصل با تصویر مدرک)
 • ارایه گواهی يا نامه اي از دانشگاه محل دوره كارشناسي مبني بر اينكه دانشجو تا تاريخ ۳۱ شهریور ۹۷از دوره فارغ التحصيل خواهد شد. مربوط به پذیرفته شدگانی است که تا تاریخ تشکیل پرونده ۱۴ شهریور ۹۷) فارغ التحصیل نشده اند. (جهت تطابق اصل با تصویر گواهی)
 • اصل کارت پایان خدمت، کارت کفالت و … (جهت تطابق اصل با تصویر کارت)
 • یک نسخه تصویر ریز نمرات دوره کارشناسی (در صورت درخواست دانشکده)
 • فرم تکمیل شده صلاحیت عمومی به همراه دو نسخه تصویر آن، یک نسخه تصویر از تمام صفحات شناسنامه و تصویر رو و پشت از کارت ملی و فیش واریزی (مختص دانشجویان بدون آزمون)

توضیحات:
:!: توضیح ۱: كليه اطلاعيه ها، احكام و …. صرفاً از طريق پست الكترونيكي دانشگاه و یا از طریق پیامک به اطلاع انشجويان خواهد رسيد، بنابراین ضروری است دانشجویان در ثبت شماره همراه خود در پورتال آموزشی دقت نموده و در صورت تغییر شماره همراه در طول دوره تحصیل خود موضوع را جهت اصلاح اطلاعات به تحصیلات تکمیلی دانشکده اطلاع دهند.
:!: توضیح ۲: انتخاب واحد با نظر دانشكده از طریق سامانه (پورتال) دانشگاه در روزهای سه شنبه و چهارشنبه تاریخ ۲۰ و ۲۱ شهریورماه انجام می پذیرد، بنابراین لازم است زمان تشکیل پرونده ۱۹ شهریور ماه مشاوره لازم برای انتخاب واحد از دانشکده اخذ شود.
:!: توضیح۳: دانشجویان می توانند كارت دانشجويي خود را حدوداً دو هفته پس از ثبت نام از تحصیلات تکمیلی دانشکده دریافت نمایند. زمان دقیق تحویل کارت متعاقباً اعلام می ‌شود.
:!: توضیح۴: پذیرفته شدگان مشمول خدمت نظام وظیفه که تا تاریخ ۳۱ شهریور ۹۷ فارغ‌التحصیل شده/می شوند باید برای دریافت نامه درخواست معافیت تحصیلی خود از تاریخ مذکور به دفتر تحصیلات تکمیلی دانشکده مراجعه و با به همراه داشتن تصویر مدرک دوره کارشناسی و اصل شناسنامه و کارت ملی به دفاتر پلیس +۱۰ مراجعه و پاسخ نامه را به دانشکده مربوطه تحویل نمایند. ضمناً سایر دانشجویان که بعد از تاریخ فوق فارغ التحصیل می شوند طبق فرم تعهد نامه شماره ۱۵، بعد از انجام امور فارغ التحصیلی در دانشگاه محل دوره کارشناسی ارشد طبق توضیح همین بند اقدام نمایند.

 • اعتبار تاریخ نامه درخواست معافیت تحصیلی از تاریخ صدور به مدت ۱۰ روز می باشد و پس از آن دفاتر پلیس +۱۰ از پذیرش درخواست خودداری می نمایند. بنابراین ضروریست دانشجویان در زمان تعیین شده به دفاتر مربوط مراجعه نمایید.

:!: توضیح ۵: کلیه پذیرفته شدگان (به غیر از دانشجویان دانشگاه امیرکبیر) که تا تاریخ ۳۱ شهریور ۹۷ فارغ التحصیل شده اند/می شوند ضرورت دارد از تاریخ مذکور برای دریافت نامه استعلام مدرک کارشناسی و تحویل آن به دانشگاه مبدا (دانشگاه دوره کارشناسی) به دفتر تحصیلات تکمیلی دانشکده مراجعه نمایند. ضمناً سایر دانشجویان که بعد از تاریخ فوق فارغ التحصیل می شوند طبق فرم تعهد نامه شماره ۱۵ ، بعد از انجام امور فارغ التحصیلی در دانشگاه محل دوره کارشناسی طبق توضیح همین بند اقدام نمایند. بدیهی است جوابیه استعلام صورت گرفته راساً از طریق دانشگاه مبدا به دانشگاه امیرکبیر ارسال خواهد شد.
مهم : نظر به اینکه تایید مدارک دانشجویان توسط دانشگاههای مختلف، به صورت متفاوت انجام می شود و لازم است دانشجویان قبل از مراجعه و پست نمودن نامه به دانشگاه محل تحصیل مقطع کارشناسی ، به سایت دانشگاه مربوطه مراجعه و از نحوه تایید مدارک مطلع و براساس آن اقدام نمایند.
بعنوان مثال فارغ التحصیلان دانشگاه گیلان لازم است برای درخواست تاییدیه مدارک تحصیلی پس از ورود به سامانه تحت عنوان درخواست صدور مدرک فارغ التحصیلی، نسبت به تکمیل درخواست اقدام نمایند. و نیازی به مراجعه حضوری و پست نامه درخواست تاییدیه نمی باشد.

 • کلیه فارغ التحصیلان دانشگاه آزاد اسلامی ملزم می باشند تصویر گواهی موقت و یا تصویر دانشنامه خویش را به همراه درخواست تاییدیه ارزش تحصیلی به دانشگاه آزاد ارسال و یا ارایه نمایند.

مهم ۱: شروع كلاس ها ۲۴ شهریور ۹۷ مي باشد. بنابراین حضور کلیه دانشجویان در کلاس ها از تاریخ مذکور الزامی است.
مهم۲: ثبت نام نیمسال اول دانشجویان نوبت دوم، پردیس خودگردان منوط به پرداخت شهریه تحصیلی ترم مذکور در بازه زمانی مقرر می باشد، در غیر اینصورت امکان اخذ واحد در نیمسال اول ۹۸-۹۷ وجود ندارد.
برای اطلاع از نحوه پرداخت شهریه به سایت مرکز آموزشهای الکترونیکی و آزاد به آدرس http://edu.aut.ac.ir/iCMS/pe مراجعه شود.

1) در صورت دارا بودن کارت پایان خدمت، کارت معافیت، کارت کفالت
flyer_1397_06_14_ed_register.txt · آخرین ویرایش: 2018/09/05 05:29 توسط marjan

تماس با ما


آدرس : خوزستان- ماهشهر- ناحيه صنعتی- خيابان دانشگاه- دانشگاه صنعتی امیرکبیر-پردیس ماهشهر
كد پستی: ۶۳۵۱۷۱۳۱۷۸
آدرس وب سايت: mahshahr.aut.ac.ir
تلفن: ۵۲۳۴۳۶۴۵-۰۶۱
فكس: ۵۲۳۴۱۵۴۶-۰۶۱
پست الکترونیک: mahshahr@aut.ac.ir
نقشه: 30.539489, 49.174165

دانشگاه صنعتی امیرکبیر - واحد ماهشهر


دانشگاه صنعتی امیرکبیر - واحد ماهشهر نگینی در حوزه آموزش عالی و پژوهش در کشور است. این پردیس از همکاری مشترک بین دانشگاه صنعتی امیرکبیر به عنوان دانشگاه برتر صنعتی ایران و صنایع پتروشیمی به عنوان گل سرسبد صنایع هیدروکربوری ایران ایجاد شده‌است. دو ماموریت اصلی این پردیس دانشگاهی عبارت است از: یک. پژوهش و تولید فناوری در صنایع پتروشیمی ، دو. تربیت نیروی تخصصی کیفی در سطحی بالاتر از سایر دانشگاه‌های ایرانتمام حقوق این وبگاه متعلق به دانشگاه صنعتی امیرکبیر است. بهار - تابستان ۱۳۹۵.

ابزار کاربر