دانشگاه صنعتی امیرکبیر- واحد ماهشهر

پیشرو در پژوهش و آموزش در صنایع پتروشیمی

ابزار سایت


about:history

تاریخچه

در سال ۱۳۸۰ مديريت محترم وقت شركت ملي صنايع پتروشيمي با توجه به گسترش فعاليت‌های صنايع پتروشيمی در كشور و لزوم استفاده از فناوريهای نوين و پيشرفته و انجام تحقيقات اساسي در صنايع پتروشيمی و نيز تامين كادر مورد نياز با تخصص كافی با توجه به گسترش روبه رشد اين صنعت و همچنين ضرورت تلفيق آموزش و آشنائي ديسيپلين‌های خاص مورد توجه صنعت پتروشيمی و ايجاد انگيزه كافی در دانشجويان براي انجام خدمات طولانی و مفيد در واحدهای مختلف پتروشيمی ، از دانشگاه صنعتی امير كبير درخواست نمود تا با ايجاد شعبه‌ای در شهرستان بندر ماهشهر، آن شركت را در رسيدن به اهداف مورد اشاره مساعدت نمايد. بر اساس اين درخواست و پس از انجام رايزنی‌های لازمه و تهيه تفاهم نامه مورد نياز و آيين نامه اجرائی مربوطه و نيز فراهم آوردن حداقل‌های مورد نياز از سوی پتروشيمی ، دانشگاه در گام اول با پذيرش دانشجو در مقطع كارشناسی در دو رشته مهندسی پليمر و مهندسی پتروشيمی فعاليت خود را در اين شهرستان آغاز نمود.

متعاقباً تعاملات بسيار مطلوب و سازنده طرفين سبب گرديد تا در كمترين زمان ممكنه بسترهای لازم جهت گسترش بيش از پيش فعاليت ها فراهم گردد. با تامين نسبی و موقت فضاهای اداری، آموزشی و پژوهشی مورد نياز، ساخت خوابگاه‌ها وتامين فضاهای ورزشی و رفاهی، تاسيس و تجهيز و راه اندازی هيجده آزمايشگاه مجهز و مدرن، سايت مجهز و پيشرفته كامپيوتری، ايجاد كتابخانه تخصصی غنی و مدرن و انجام فازهای صفر و يك طرح جامع دانشگاه ماهشهر …… ، دوره‌های كارشناسی‌ارشد و دكتری نيز به ترتيب در سال‌های ۱۳۸۵ و ۱۳۸۷ تاسيس و اقدام به پذيرش دانشجو نمود.

دانشجویان

ثمره اين همكاری‌های تنگاتنگ تاكنون فارغ التحصيل شدن ۳۱۴ دانشجو در مقطع كارشناسی و ۸۵ دانشجو در مقطع كارشناسی‌ارشد مي باشد.

در حال حاضر نيز ۱۴۳ دانشجو در مقطع كارشناسی در دو رشته مهندسی پليمر و مهندسي پتروشيمی، ۱۲۲ دانشجو در مقطع كارشناسي ارشد در ۵ گرايش مهندسی صنايع پليمر، مهندسی پليمريزاسيون، مهندسی پتروشيمی، مهندسی شيمی گرايش محيط زيست، مهندسی عمران گرايش محيط زيست، مهندسی صنايع گرايش مديريت سيستم و بهره‌بری و ۱۲ دانشجو در دو رشته مهندسی پليمر و مهندسي پتروشيمی در مقطع دكتری در اين واحد مشغول به تحصيل می‌باشند.

فعالیت‌های آموزشی و پژوهشی

در كنار فعاليت‌های آموزشی كلاسيك ، فعاليت‌های پژوهشی، آموزشی و تحقيقاتی بسياری كه ذيلاً تنها به بخشی از آنها اشاره می گردد نيز در اين واحد انجام شده است:
  • ارائه ۴۳ دوره آموزشي برای ۹۶۷ نفر از پرسنل مديريت و اداری و تخصصی شركت‌های مختلف پتروشيمی به مدت ۵۲۲۴۰ نفر ساعت.
  • ۸۵ پرو‍ژه كارشناسی‌ارشد
  • ده‌ها سمينار و كنفرانس علمی تخصصی برای پرسنل و مديران پتروشيمی
  • انجام ده‌ها پروژه صنعتی مورد نياز پتروشيمی
  • انجام مداوم آزمايشات تخصصی شركت‌های مختلف پتروشيمی
about/history.txt · آخرین ویرایش: 2017/11/18 10:10 (ویرایش خارجی)

تماس با ما


آدرس : خوزستان- ماهشهر- ناحيه صنعتی- خيابان دانشگاه- دانشگاه صنعتی امیرکبیر-پردیس ماهشهر
كد پستی: ۶۳۵۱۷۱۳۱۷۸
آدرس وب سايت: mahshahr.aut.ac.ir
تلفن: ۵۲۳۴۳۶۴۵-۰۶۱
فكس: ۵۲۳۴۱۵۴۶-۰۶۱
پست الکترونیک: mahshahr@aut.ac.ir
نقشه: 30.539489, 49.174165

دانشگاه صنعتی امیرکبیر - واحد ماهشهر


دانشگاه صنعتی امیرکبیر - واحد ماهشهر نگینی در حوزه آموزش عالی و پژوهش در کشور است. این پردیس از همکاری مشترک بین دانشگاه صنعتی امیرکبیر به عنوان دانشگاه برتر صنعتی ایران و صنایع پتروشیمی به عنوان گل سرسبد صنایع هیدروکربوری ایران ایجاد شده‌است. دو ماموریت اصلی این پردیس دانشگاهی عبارت است از: یک. پژوهش و تولید فناوری در صنایع پتروشیمی ، دو. تربیت نیروی تخصصی کیفی در سطحی بالاتر از سایر دانشگاه‌های ایرانتمام حقوق این وبگاه متعلق به دانشگاه صنعتی امیرکبیر است. بهار - تابستان ۱۳۹۵.

ابزار کاربر