دانشگاه صنعتی امیرکبیر- واحد ماهشهر

پیشرو در پژوهش و آموزش در صنایع پتروشیمی

ابزار سایت


start

پردیس دانشگاهی ماهشهر

دانشگاه صنعتی امیرکبیر – پردیس ماهشهر (Amirkabir University of Technology-Mahshahr Campus) بخشی از دانشگاه صنعتی امیرکبیر (پلی‌تکنیک تهران) در مجاورت قطب صنعت پتروشیمی کشور در منطقه ماهشهر می‌باشد. عنوان پردیس در اینجا معادل کلمه انگلیسی Campus است. دانشگاه صنعتی امیرکبیر یک دانشگاه multi-campus است و سه پردیس اصلی آن عبارتند از: پردیس مادر در تهران، پردیس ماهشهر در خوزستان و پردیس بندرعباس در هرمزگان. پردیس ماهشهر از نظر ماهیت با آنچه به عنوان پردیس‌های خودگردان شناخته می‌شود، بسیار متفاوت است (پردیس‌های خودگردان واحدهایی هستند که تحصیل در آن‌ها در قبال پرداخت هزینه‌است و ورود به آن‌ها بطور معمول بدون کنکور و یا از میان رتبه‌های بالای کنکور (غیر قابل پذیرش در دانشگاه‌های برتر) صورت می‌گیرد). تحصیل در این پردیس رایگان بوده و هیچ تفاوتی بین این پردیس با سایر دانشکده‌های مهندسی در پردیس مادر وجود ندارد. دانشگاه صنعتی امیرکبیر- پردیس ماهشهر دارای امکانات کم نظیر در حوزه آموزش و پژوهش در شاخه‌های مهندسی شیمی و مهندسی پلیمر بوده و تنها از طریق کنکور سراسری از میان متقاضیان برتر دانشجو می‌پذیرد. آموزش‌های مهارتی و کارآموزی‌های متعدد در صنعت پتروشیمی از ویژگی‌های این پردیس است.


تفاهم‌نامه همکاری با اداره کل بنادر خوزستان

تفاهم نامه همکاری دانشگاه صنعتی امیر کبیر واحد ماهشهر و اداره کل بنادر و دریانوردی استان خوزستان به امضا رسید.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه صنعتی امیرکبیر : دکتر محمد رحمانی رئیس پردیس ماهشهر دانشگاه صنعتی امیرکبیر گفت : این تفاهم نامه به منظور بهره گیری از امکانات علمی، فنی، اقتصادی و تخصصی این مرجع دریایی کشور در استان خوزستان برای توسعه آموزش های بندری و دریایی به امضاء رسید.
وی افزود : براساس این تفاهم نامه، همکاری ها بیشتر در سه محور آموزشی، پژوهشی و کارآفرینی خواهد بود و طرفین متعهد می شوند حسب نیاز، از امکانات و توانمندی های همدیگر برای ارتقاء، توسعه و پیشرفت فعالیت های علمی و عملی در بخش های دریایی و بندری بهره بگیرند.
رئیس پردیس ماهشهر دانشگاه صنعتی امیرکبیر گفت : برگزاری سمینارها، کنفرانس ها، نمایشگاه ها و کارگاه های تخصصی علمی و بهره گیری از ظرفیت های دو طرف جهت اجرای فعالیت های مشترک آموزشی و پژوهشی از دیگر موضوعات این تفاهم نامه است.


آخرین اخبار و اطلاعیه را در بخش رویدادها ببینید

start.txt · آخرین ویرایش: 2017/12/13 06:26 توسط marjan

تماس با ما


آدرس : خوزستان- ماهشهر- ناحيه صنعتی- خيابان دانشگاه- دانشگاه صنعتی امیرکبیر-پردیس ماهشهر
كد پستی: ۶۳۵۱۷۱۳۱۷۸
آدرس وب سايت: mahshahr.aut.ac.ir
تلفن: ۵۲۳۴۳۶۴۵-۰۶۱
فكس: ۵۲۳۴۱۵۴۶-۰۶۱
پست الکترونیک: mahshahr@aut.ac.ir
نقشه: 30.539489, 49.174165

دانشگاه صنعتی امیرکبیر - واحد ماهشهر


دانشگاه صنعتی امیرکبیر - واحد ماهشهر نگینی در حوزه آموزش عالی و پژوهش در کشور است. این پردیس از همکاری مشترک بین دانشگاه صنعتی امیرکبیر به عنوان دانشگاه برتر صنعتی ایران و صنایع پتروشیمی به عنوان گل سرسبد صنایع هیدروکربوری ایران ایجاد شده‌است. دو ماموریت اصلی این پردیس دانشگاهی عبارت است از: یک. پژوهش و تولید فناوری در صنایع پتروشیمی ، دو. تربیت نیروی تخصصی کیفی در سطحی بالاتر از سایر دانشگاه‌های ایرانتمام حقوق این وبگاه متعلق به دانشگاه صنعتی امیرکبیر است. بهار - تابستان ۱۳۹۵.

ابزار کاربر